Posted inGenel / Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler

Kurumsal kimlik

Kurumsal bir web sitesi tasarlanacak ve sizler kurumsal bir web sitesinde neler olacağını bilmiyorsanız. Sizi şöyle alalım. İlk başta kurumsal bir web sitesinde olması gereken en önemli özellik sizi veya firmasını temsil edecek olan renklerin seçimidir. Eğer renkler konusunda seçiminiz tam net değil ise göze hoş gelen ve kullanıcıyı sitede tutmaya yönelik bir tasarım size en faydalı olacak olan tasarım olacaktır. Gelin sizler için madde madde kurumsal bir web sitesinde neler olmalı açıklayalım.

İlk önce kurumsal bir logonuz olması lazım ve bu logonun da siteye entegre edilmesi şart. Logo sayesinde firmalar daha kurumsal görünmektelerdir.

İkinci olacaksa firmayı temsil edecek bir hakkımızda veya tarihçemiz gibi yazıların, siteye eklenmesi gerekmektedir. Bu yazıların yanında da firmaların Misyon ve Vizyonları eklenmesinde fayda vardır. Bu tür yazıları kesinlik ile bir metin yazarının yazması ve yazılan metinlerin karmaşıklıktan uzak açık bir yazım tarzı ile yazılmasında fayda vardır.


Yaptığınız hizmetler veya sattığınız ürünlerin açıklaması kesinlik ile eklenmedir. (Burada fiyat yazmak tamamen size kalmış, ürün veya hizmete lere fiyat yazarsanız E-ticaret işine adım atmış olursunuz.


Sizin veya firmanız ile iletişime geçilmesi için kurumsal web sitesinde iletişim bölümü tasarlanmalı. İletişim için isteğe göre iletişim biçimleri eklenebilir. Bunlar; mail, telefon, iletişim uygulamaları vb. olacak şekilde açıklanabilir.

Eğer var ise galeri ve resimlerimiz kısımları da kurumsal siteye eklenmelidir. Bu sayede müşterileriniz için daha eğlenceli ve açıklayıcı bir site ortaya çıkacaktır.

Kurumsal sitelerde en çok yapılan hata, sitelerin bir kişisel blog tarzında tasarlanmasıdır. Yapılacak olan kurumsal site kesinlik ile kurumsal bir kimliği göre tasarlanmalıdır.

SEO (Arama motoru optimizasyonu) sayesinde sitenizin aranma sayılarında oldukça fazla bir artış olacağından bu hizmetten faydalanmak sizin için çok faydalı olacaktır. Hızlı ve içeriklerin karmaşadan uzak bir şekilde tasarlanmış olan web sitelerinde kullanıcı daha fazla vakit geçirmektedir. Kullanıcı ne kadar fazla sitede vakit geçirir ise, sizlere bir o kadar fazla kullanıcı getirecektir. Bu hizmetimizden faydalanmak için yazının altında bulunan iletişim formunu doldurarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra sitenizi ücretsiz analiz edelim ve yapılaması gereken işlemleri size tek tek aktaralım. Sonrasında fiyat teklifimizi size aktaralım ve uygun görürseniz, sisteniz için SEO (Arama motoru optimizasyonu) yapmaya başlayalım. Unutmayın SEO (Arama motoru optimizasyonu) hemen gerçekleşen bir işlem değildir ve en az bir hafta boyunca yapılan işlemler sonucunda bir sonuca varılmaktadır.