Posted inGenel / Mobil APP

Webview Mobil Uygulamalar

Webview uygulama yaptır

Web siteleri Webview dönüşümler ile direk olarak mobil uygulamaya çevrilebilir. Peki bu işlem ne kadar güvenilir?

Bir web sitesi sahibiyseniz, webview ile web sitenizin mobil görünümünü direk olarak mobil uygulamaya dönüştürebilir. Peki webview nedir? Ne işe yarar? Android Sistem Webview, Google Chrome tarafından destelenen, uygulama veya web sitelerin içindeki bağlantıları (bunlar URL, dosya vs. olabilir) açmamıza izin veren mobil uygulama olarak adlandırabiliriz. Mobil cihazlarımızın içinde gelen sistem webview uygulaması, alında bir android sistem uygulamasıdır. Android System Webview uygulamasını eğer mobil cihazınızdan kaldırırsanız, cihazı tekrar kullanmak için hart reset (sıfırmaya veya fabrika ayarları de denilebilir) atmanız gerekmektedir. Sebebi ise Android System Webview bir sistem uygulaması olduğundan kaldırmak önerilmez.

WebView Nasıl Yapılır?

Genellik ile webview uygulaması android studio ile yapılmaktadır. Günümüzde artık tarayıcı üzerinden bile bir kaç ayarlama ile webview uygulaması yapmak mümkün hale gelmiştir. Lakin tarayıcı üzerinden yapılan bir webview uygulamasında optimizasyon ve çeşitli hatalar çıktığından pek tercih edilmemektedir. Android için webview yaptığınızda veya yaptırdığınızda ortaya çıkacak olan apk yükleme dosyasını Google Play’e yükleyebilirsiniz. Lakin yüklemeden önce Google uygulama politikalarını okumanızı ve uygulamanızı ona göre yüklemenizde fayda var. Aksi durumda uygulamanız hem yayınlanmaz hem de Google Play geliştirici hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

Android için WebView Hizmeti Vermekteyiz

Bizim ile iletişime geçerek, web sitenizin bir mobil uygulamaya çevrilmesini sağlayabiliriz. Gerek uygulama marketlerine, gerekse yapılaması gereken tüm ayarları titizlik ile yapmaktayız. Standart paketimizin içeriği ise şu şekildedir;

  • Açılış Ekranı (Splash Screen)
  • Dosya Yükleme ve İndirme
  • İnternet Bağlantı Kontrolü
  • Tam Ekran Video Oynatma
  • Sayfa Yenileme
  • Uygulamadan Çıkış uyarısı

Standart paketimiz bu özellikleri içermektedir, eğer sizlerin istediğiniz bir başka özellik var ise uygulamaya eklenebilir olup olmadığınız bizim ile iletişime geçerek kolaylık ile öğrenebilirsiniz. Bizden fiyat almadan WebView uygulama yaptırmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bionluk üzerinden güvenli ödeme yöntemi ile siparişinizi oluşturabilirsiniz. Webview referanslarımızı yine Bionluk üzerinden profilimize girerek inceme yapabilir ve ardından belki bizim ile çalışmak isterseniz.